Srpen 2017

S holkama ve Vídni ❤

17. srpna 2017 v 13:45 | Kate |  Cestování
Ahoj všichni,

tak jsem zpět z Vídně, kde jsem byla s kamarádkama. Bylo to jednodušše skvělý! Bála jsem se, že se nebudeme moct dohodnout a polezeme si na nervy, ale opak byl pravdou, asi už jsme vážně dospěly. :D Každopádně návrat z výletu neznamená nic jiného, než další sepsání "deníčku", tak se do toho pustíme.

První den byl ve znamení cestování. Do Vídně jsme zvolily cestu se společností LeoExpress a byly tam nějaké problémy, ale nic co by se nedalo přežít. Každopádně tohle přeskočíme a jdeme rovnou na Vídeň. Když jsme se ubytovaly, vyrazily jsme do Prátru (zábavní park), což byl skvělý tah! Myslím, že kdybychom tam nešly hned ten první večer, už bychom ho pak nestihly. Nejsme už úplně na ty atrakce pro děti, ale ruské kolo jsme nevynechaly. Výhled byl parádní a dostalo nás, že v některých kabinkách jely manželské páry a užívaly si romantiku večerní Vídně pěkně z výšky jen ve dvou (v ostatních kabinkách se mačkalo asi 15 lidí), a každé kolo jim personál dodal nový lahodně vyhlížející chod. Když jsme slezly z kola, šly jsme se najíst a mezitím se setmělo, takže když jsme potkaly strašidelný dům, byl pro nás jasnou volbou. Ani jedna z nás v ničem takovém ještě nebyla a tak jsme těch 10 minut uvnitř všechny ječely, brečely a smály se zároveň. Bylo to docela zoufalství, když z toho vozíku nemůžete vystoupit a utéct před hroznými panáky, kteří se na vás sápou.Dámská jízda!

9. srpna 2017 v 15:00 | Kate |  Cestování
Ahoj všichni,

je to tady! Jedu s holkama na pár dní do Vídně. Upřímně se těším! Napadlo mě napsat tenhle kraťoučký článek, protože mě zajímají Vaše zkušenosti s dámskýma jízdama. Já to měla vždycky tak, že jsem se hrozně těšila, ale pak mě ten babinec začal trošku štvát. Doufám, že teď už to tak nebude. Přeci jen, od posledního společného výletu jsme zase dospěly a nejsme už ty náladový puberťačky.

Znáte ale ten pocit, když chce každá dělat a vidět něco jiného? Nebo to, že každý má jiné tempo a Vás buď otravuje, jak jsou ostatní pomalí nebo rychlí? To, že se půl hodiny rozhodujete, do které restaurace se půjdete najíst, ikdyž už 2 hodiny umíráte hlady? Dejte mi prosím vědět do komentářů, jak to máte s dámskýma jízdama Vy a já jdu dobalit! Na tohle téma bych napsala článek, až přijedu. Jsem zvědavá, jestli se přeci jen zhádáme, nebo jestli už jsme opravdu dost dospělý na to, abychom to zvládly v pohodě.

Zatím se mějte krásně,

Kate

3 dny v Budapešti - odjezd.

7. srpna 2017 v 14:30 | Kate |  Cestování
Ahoj všichni,

tak dnes shrnu náš poslední den v úžasné Budapešti. Upřímně, při odjezdu mi bylo do breku. Měla jsem pocit, že jsme toho nestihli dost a hrozně se mi odtud nechtělo. Teď zpětně můžu říct, že nám ty 3 dny stačili, abychom viděli vše podstatné a ani nebyli úplně uhnaní. Příště bych si to o den prodloužila, abych mohla ještě chvíli sedět na nábřeží nebo v restauraci a vyloženě jen cítit tu atmosféru.

Ráno v den odjezdu jsme se sbalili, ale nechali zatím věci v hotelu, abychom to nemuseli tahat. Vydali jsme se na Margaretin ostrov, kde zrovna skončilo MS v plavání a skoku z výšky. Bylo tam tedy dost informačních stánků a některé části ostrova byly ještě obehnané plotem. Nijak to ale nekazilo atmosféru, bylo to tam super. Ostrov je taky vybaven speciálními běžeckými chodníky, atletickým stadionem a bazénem. Pro milovníky kytek je tu japonská a růžová zahrada. Pro mě krásná fontána, která předvádí s tryskami různé tvary a kousky. Vydržela jsem se naní dívat půl hodiny. :D


3 dny v Budapešti - den druhý!

4. srpna 2017 v 14:00 | Kate |  Cestování
Ahoj všichni,

dnes chci shrnout své zážitky z druhého dne v Budapešti. Snad Vás i motivuju k tomu, abyste tohle krásné město taky navštívili. Věřte mi, je to jeden ze zážitků, které určitě vydrží na celý život. Budapešť má fakt neuvěřitelnou atmosféru, ačkoli se to říká o každém druhém městě, tady je to stoprocentně pravda! :D

Druhý den byl ve znamení dlooouhých procházek. Měli jsme totiž v plánu vylézt k Buda castlu, na Rybářskou baštu a pak okruhem zpět přes řeku na známou tržnici. Protože jsme věděli, že toho hodně nachodíme, rozhodli jsme se alespoň do centra (k řece) dopravit metrem. Bydleli jsme přímo na trase M1 a můžu říct, že to byl další velký zážitek. Metro v Budapešti je takové dost starodávné. Trochu připomíná některé londýnské zastávky, ale tady to vypadá tak nějak kavárensky. Dráha je jen asi dva metry pod zemí a neustále kličkuje, takže ta starodávná souprava jede poměrně pomalu, ne tak jak jsme zvyklí v Praze. Rozhodně se projeďte, když už v té Budapešti budete.


3 dny v Budapešti - den první!

2. srpna 2017 v 15:30 | Kate |  Cestování
Ahoj všichni!

Právě jsem se vrátila z krásné Budapešti, kde jsem s přítelem strávila 3 dny, a chtěla bych se s Vámi podělit o zážitky a nějaké tipy.

Vezmeme to tedy od začátku. Rozhodli jsme se jet vlakem s ČD a musím říct, že to byla dobrá volba. Jeli jsme brzy ráno a než jsme dojeli na místo stihli jsme za těch 6 hodin cesty slušně dospat a naplánovat program na odpoledne. Začalo to příjezdem na nádraží Keleti. To mě na první pohled uchvátilo. Nevím proč, ale vlaky, tramvaje a metro mám hrozně ráda a vždycky mě fascinovali, proto ve mě pro někoho obyčejné místo jako nádraží zanechalo fakt silný dojem. Tady je obrázek z venku, ale vevnitř musíte zažít tu atmosféru.